Sylwester z dziećmi kontra sylwester bez dzieci

Wybierając się na bal sylwestrowy, musimy pomyśleć o naszych dzieciach. Warto zadać sobie bardzo ważne pytanie: czy zostawić je pod opieką dziadków czy też zabrać je razem ze sobą na sylwestrową imprezę?

Ta pierwsza opcja pozwala rodzicom na oddanie się sylwestrowym przyjemnościom, bez obaw o ich pociechy. Należy pamiętać, aby udostępnić dziecku wszystkie rzeczy, z których korzysta na co dzień. W grę wchodzą tutaj wszelkie zabawki, maskotki, kredki,farbki, płyty z bajkami,odpowiednie jedzenie i napoje oraz płyty z ulubionymi piosenkami. Najlepiej też zostawić jedną rzecz, należącą do mamy, tak aby dziecko w chwili tęsknoty, mogło przytulić się np. do jednej z części jej garderoby.

Nie zawsze jednak rodzice maja możliwość ze skorzystania z pomocy dziadków. Tutaj jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się być zaufana opiekunka do dziecka. Nie jest to oczywiście tanie przedsięwzięcie, jeżeli bierzemy pod uwagę doświadczoną nianię z długoletnim stażem. Możemy także wynająć młodą studentkę lub skorzystać z bazy ogłoszeń. Wtedy z pewnością zapłacimy mniej, jednak jakość takich usług może być wątpliwa.Ta sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku, kiedy taka opiekunka jest osobą,którą znamy i darzymy ją zaufaniem. Bezpieczeństwo dzieci jest jednak najważniejsze.

Kolejnym, niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem jest spędzenie Sylwestra przez dzieci w prywatnych przedszkolach. Coraz więcej takich placówek oferuje imprezy sylwestrowe dla dzieci,w których koszt wkalkulowane jest wyżywienie i inne atrakcje, przygotowane specjalnie na ta okazję. Jest to wydatek około 300 złotych ( w zależności od regionu Polski) na jedno dziecko, jednak mamy pewność,że nasza pociecha spędzi ten wyjątkowy wieczór w gronie rówieśników,będąc pod stałą opieką przedszkolanek. Aby taka impreza mogła się odbyć, potrzebne jest zgłoszenie co najmniej 10 dzieci, chętnych na taką imprezę. W przeciwnym wypadku, przedszkola mogą odwołać taki sylwestrowy bal dla najmłodszych.

Dziecko możemy również wziąć ze sobą na przyjęcie, jeżeli ma ono miejsce w hotelu. Coraz więcej hoteli, wychodząc naprzeciw potrzebom, oferuje klientom zabawę sylwestrową dla ich latorośli w jednej ze swoich sal, z udziałem animatora kultury. Sprawuje on opiekę nad dziećmi, podczas gdy ich rodzice, mogą spokojnie bawić się na swojej imprezie, mając ten komfort psychiczny, ze zawsze mogą sprawdzić co robi ich maluszek. Jest to idealne rozwiązanie i połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wyjeżdżając na Sylwestra w góry np. w Beskidy również warto zabrać swoje latorośle ze sobą. Mogą one skorzystać w górach z różnorodnych atrakcji np. przejazdu sylwestrowym kuligiem lub zabawy na stoku narciarskim.

(Visited 9 times, 1 visits today)