Wesołych Świąt!

Święta to bardzo ważny okres w życiu każdego człowieka. Wtedy składamy naszym najbliższym życzenia świąteczne, a w przypadku Bożego Narodzenia dajemy prezenty. Wszystko po to, aby pokazać bliskim nam osobom, że o nich pamiętamy bez względu na odległość, która nas dzieli.

W jaki sposób złożyć życzenia? Dobrym pomysłem w tym przypadku będzie wysłanie kartki z życzeniami. Możemy również zdecydować się na zabawnego sms-a z wierszykiem tematycznym lub e-kartkę wysyłaną poprzez pocztę mailową. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej inwencji oraz wolnego czasu. Jeżeli masz go sporo to możesz spróbować sam zrobić kartkę świąteczną. Potrzeba Ci jedynie odrobinę inwencji oraz materiałów papierniczych. Nawet jeśli Twoje dzieło nie będzie zbyt piękne to liczy się wysiłek włożony w pracę. Z pewnością ucieszy ona każdego adresata, być może również wywoła wyśmienity humor.

Boże Narodzenie jest to istotne święto w naszej kulturze. To właśnie wtedy spożywamy wieczerzę wigilijną i spędzamy czas z naszymi bliskimi. Stałym elementem jest dawanie sobie prezentów, wspólne śpiewanie kolęd oraz udanie się na pasterkę. Należą one do najbardziej lubianych świąt zarówno przez tych małych, jak i dużych. Wspaniała atmosfera na długo pozostaje jeszcze w naszej pamięci i wręcz z niecierpliwością czekamy na kolejne święta za rok. Ważne jest kultywowanie tradycji wigilijnych, dzięki nim możemy poczuć wyjątkowy klimat grudniowych nocy w świetle choinkowych lampek. Przez wiele lat będziemy wspominać miło czasy, kiedy będąc dzieckiem bardzo przeżywało się te święta i cały Adwent niecierpliwie odliczało dni do 24 grudnia.

Wielkanoc znacznie różni się od Bożego Narodzenia, jest mniej komercyjnym świętem. Nie dajemy sobie prezentów, lecz również spędzamy czas z bliskimi, przygotowujemy pyszne potrawy i odpoczywamy. Motywami wielkanocnymi bez wątpienia są baranek, zajączek oraz kurczaczek. To właśnie one wyglądają do nas z witryn sklepowych i dekoracji.

(Visited 60 times, 1 visits today)