Jak zarabiać na freelancerze jako początkujący bez doświadczenia

Zdalne sterowanie to obiecujące rozwiązanie. Daje to możliwość pracy dla własnej przyjemności, wyboru własnych opcji zarobkowych i nie ograniczania dochodów. Najlepsi freelancerzy otrzymują od 100 000 złoty. miesięcznie i zamień się w najwyższej klasy specjalistów.

Kolejną ważną zaletą jest pełna swoboda działania. Możesz pracować w domu, w oddzielnym biurze, w swoim wiejskim domu lub domku. Wszystko czego potrzebujesz to działający laptop, smartfon lub tablet. Ponadto możesz samodzielnie tworzyć własny harmonogram pracy i nie dopasowywać się do ogólnego rytmu firmy.

Błąd początkujących polega na tym, że biorą wszystko na raz. Lepiej przygotować się z wyprzedzeniem, przestudiować dostępne opcje i zrozumieć, który obszar freelancerski jest najbardziej odpowiedni. Dziś w Internecie można zarabiać w różnych kierunkach, a każdy z nich ma swoje wady i zalety.

zarobki freelancerów
freelancer dla początkujących

Wskazówki dla początkujących freelancerów

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zbadanie problemów i przeszkód, z którymi będą musieli się zmierzyć freelancerzy. Chodzi o:

  • Rutyna i monotonia. Każda praca w domu może zamienić się w wyczerpującą pracę. Aby temu zapobiec, musisz wybrać kierunek, który odpowiada osobistym preferencjom, umiejętnościom i zdolnościom. Na freelance możesz zarabiać na pisaniu tekstów, projektowaniu, fotografowaniu, tworzeniu stron internetowych, konsultacjach online, utrzymywaniu publiczności i społeczności w sieciach społecznościowych.
  • Organizacja miejsca pracy. Jeśli można pracować nie w domu, ale w osobnym biurze lub mieszkaniu, to jest to zaleta. Dzięki temu możesz skupić się na zadaniu, nie dać się rozpraszać rodzinie i znajomym, a po prostu nie przeklinać z nimi.
  • Sporządzenie planu pracy. Wielu freelancerów prędzej czy później boryka się z takim problemem jak lenistwo. Pracując w domu, freelancer ma wiele pokus. Dotyczy to lodówki wypełnionej jedzeniem, miękkiego łóżka lub sofy, przeoczonego serialu lub filmu. Musisz przeznaczyć pewien czas na pracę iw tym czasie nie robić nic innego.
  • Przygotowanie sprzętu. Jeśli najprostszy laptop do pracy ze zdjęciami i filmami nadaje się do pisania tekstów, potrzebny jest potężny sprzęt. Tego typu freelancer na początku wiąże się z pewnymi inwestycjami.

Nie zapominaj, że możesz zarabiać na różne sposoby i w różnych miejscach. Nie na każdej niezależnej giełdzie można znaleźć drogie zamówienia. W innych ich liczba jest ograniczona.

Praca jako freelancer bez inwestycji

Giełdy oferują ponad 10 kategorii różnych zadań. Istnieją trzy główne rodzaje zarobków w Internecie:

  • Copywriting i przepisywanie. Są to zadania do tworzenia treści tekstowych. Użytkownik musi napisać artykuł na określony temat, wpisać tam słowa kluczowe lub otworzyć poszczególne bloki tematyczne. Prawa autorskie to artykuły pisane od podstaw, a przepisanie to tekst tworzony na podstawie źródeł.
  • Projekt, fotografia i instalacja. Dzięki rosnącej popularności YouTube coraz częściej na giełdach pojawiają się oferty dla tych, którzy wiedzą, jak edytować filmy i edytować zdjęcia. Te zamówienia są uważane za najdroższe. Jednak sam freelancer musi mieć pewne umiejętności, doświadczenie, portfolio, a co najważniejsze, potężny sprzęt, który można wykorzystać do miksowania filmów w jakości 4K.
  • Tworzenie, administracja serwisami i blogami. Często witryny wymagają specjalistów typu uniwersalnego. Jako przykład możesz objąć stanowisko redaktora bloga w sieci społecznościowej Instagram. Oznacza to, że specjalista będzie musiał pisać posty, wymyślać tematy, tworzyć plan treści, znajdować, edytować i publikować zdjęcia, edytować krótkie filmy do głównego kanału i opowiadania.

Freelancer na tekstach można nazwać najbardziej dostępnym. Możesz napisać krótki artykuł nawet bez specjalnych umiejętności i zdolności. Poza tym na dzień dzisiejszy w sieci znajduje się wiele materiałów szkoleniowych, serwisów, gdzie łatwo sprawdzić unikalność, komponent stylistyczny i przydatność informacyjną.

Jeśli oceniasz pod kątem poziomu zarobków, lepiej poszukaj pracy na portalach społecznościowych Instagram i YouTube. Poziom dochodów jest praktycznie nieograniczony, a wielu freelancerów przechodzi później do pełnoprawnej kadry studia eventowego lub zespołu popularnego blogera, gdzie zarobki zaczynają się od sześciu cyfr.

Giełdy freelancerów i jak zarabiają

Praca rozpoczyna się od rejestracji i poznania charakterystyki usługi. Dziś freelancerzy zarabiają na kilku popularnych witrynach:

  • Etxt. To giełda copywriterów, na której możesz przyjmować zamówienia na pisanie tekstów i sprzedawać własne artykuły. Znacznie lepiej rozwinięty jest segment sprzedaży. Jeśli użytkownik jest dobrze zorientowany w jakimś temacie, może publikować teksty i sprzedawać je za 100 złoty. na 1000 znaków. W ten sam sposób łatwo dotrzeć do klientów profilowych, którzy będą skłonni dużo zapłacić.
  • FL. Najstarsza giełda freelancerów nadal działa i co roku jest modernizowana. Tutaj znajdziesz zarówno zadania dotyczące artykułów, jak i zdjęć, logo, układu strony, edycji wideo, tłumaczeń. Początkującemu nie jest łatwo zacząć z powodu zerowej oceny. Na początek lepiej przyjąć najtańsze zamówienia, aby uzupełnić statystyki, a następnie przejść do wysoko płatnych zadań.
  • Wielu najlepszych copywriterów i projektantów zaczęło od Weblancera. To jedna z pierwszych stron, które zaczęły oferować zarabianie pieniędzy w Internecie. Tutaj możesz nie tylko szukać zleceń, ale także negocjować z klientami i innymi kontrahentami.

Nie ma potrzeby wyszukiwania zamówień poprzez specjalistyczne giełdy. Ogłoszenia freelancerów są publikowane na tablicach ogłoszeń w agencjach rekrutacyjnych, na portalach społecznościowych. O wiele bardziej opłaca się pracować bezpośrednio z klientem. W tym przypadku użytkownik nie jest zależny od oceny, negatywnych i pozytywnych recenzji, innych freelancerów, którzy potrafią ukraść atrakcyjne zamówienie

Bezpośrednia współpraca ma dużą wadę. Nowy klient równie dobrze może okazać się oszustem lub łajdakiem, który zabierze skończoną pracę, ale nie przekaże na nią ani grosza. Dlatego zawsze należy wziąć zaliczkę, aby nie zostać bez pieniędzy.

Przegląd wideo zarobków freelancerów

Teraz pokażemy Ci, jak i ile możesz zarobić na giełdzie freelance – Freelance.ru

Rate article
Zarabianie w internecie