Zarobki z pisania copywritingu i przepisywania w Internecie

Większość freelancerów online zarabia na tworzeniu treści tekstowych. Artykuły trzeba pisać od podstaw, przepisywać z innych źródeł, redagować i formatować, tłumaczyć z języków obcych i odwrotnie. Przepływ zamówień jest stabilny, co oznacza, że ​​autor zawsze ma możliwość zarobienia.

Zarobki na tekstach
Jak zarabiać na tekstach w Internecie

Czym są zarobki na SMS-ach

Freelancerzy, którzy piszą teksty, nazywani są copywriterami lub rewriterami. Ci pierwsi piszą materiał od zera, nie opierając się na obcych źródłach, drudzy natomiast własnymi słowami przerabiają już gotowy tekst.

Zadaniem autora jest napisanie unikalnego, czytelnego tekstu, spełniającego wymogi SIWZ (SIWZ). Klient może określić wymagania dotyczące wstawiania słów kluczowych, struktury, stylu pisania, nudności i wody.


Wszystkie te parametry można już dziś sprawdzić za pomocą bezpłatnych usług online. Wyjątkowość sprawdza się w Text Ru, wodnistość i nudności w Advego, a wady stylistyczne można znaleźć za pomocą platformy GlavRed, opracowanej przez słynnego copywritera Maxima Ilyakhova.

Cena wynosi 1000 znaków bez spacji. Początkujący zwykle zaczynają od zakładu w wysokości 20-30 złoty. na tysiąc znaków, a profesjonaliści pracują od 500-1000 złoty. za jeden tekst. Wszystko zależy od budżetu klienta, złożoności zadania i doświadczenia autora.

Rodzaje zarobków na pisaniu tekstu

Możesz wyszukiwać zamówienia w domenie publicznej za pośrednictwem sieci społecznościowych i forów dyskusyjnych lub na wyspecjalizowanych giełdach treści. Autorom oferuje się kilka rodzajów zadań.

Copywriting

Gdy w TOR jest zaznaczone „copywriting”, użytkownik musi napisać tekst autora ze 100% niepowtarzalnością. Możesz korzystać ze źródeł zewnętrznych, ale tylko w celu zbierania informacji. Ostateczna wersja nie powinna pasować do struktury, edycji, bloków cytatów, zdjęć i nagłówków.

Przepisanie

Dla początkujących autorów tekstów lepiej jest zacząć od przepisywania. Zadania te są proste i najczęściej spotykane są na giełdach. Rewriter musi przepisać materiał ze źródła własnymi słowami i uczynić artykuł tak odmiennym od oryginału, jak to tylko możliwe.

Przepisywanie jest tradycyjnie oceniane niżej. Klienci często od razu podają link do kodu źródłowego, dzięki czemu użytkownik może od razu rozpocząć pracę i nie tracić czasu na wyszukiwanie i porównywanie kilku tekstów.

SEO copywriting

Są to teksty, które są tworzone w celu zwiększenia pozycji witryny w wynikach wyszukiwania Yandex, Google i innych systemów. W treść artykułu wszyte są kluczowe zapytania, a zadaniem autora jest umieszczenie tych słów i fraz w sposób czytelny, kompetentny i zwięzły.

Tłumaczenie

Zamówienia na tłumaczenia tekstów w rzeczywistości otworzyły branżę freelancerów. Jeśli wcześniejsze tłumaczenia książek, artykułów naukowych, czasopism rozrywkowych były zamawiane u profesjonalnych tłumaczy, to wraz z nadejściem Internetu pojawiła się tańsza alternatywa w postaci autorów amatorów.

Główne giełdy żądają tłumaczeń tekstów technicznych, medycznych i hazardowych. Musisz to zrobić zarówno z angielskiego na rosyjski, jak i odwrotnie. Praca w tym kierunku jest opłacalna ze względu na wysokie zarobki.

Transkrybuj dźwięk na tekst

Zamówienia na transkrypcję audio można znaleźć głównie na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych. Wykonawcy są proszeni o pobranie pliku z podyktowanym materiałem i przedrukowanie go do dokumentu na komputerze zgodnie z zasadami języka rosyjskiego.


Przedruki zamawiają wydawnictwa, agencje reklamowe, firmy zajmujące się pisaniem dyplomów i artykułów naukowych. To prawda, że ​​oprócz prawdziwych ofert w sieci jest wiele fałszywych. Oszust proponuje autorowi wpłatę zaliczki w celu rzekomego potwierdzenia jego zamiarów realizacji zamówienia. Oczywiste jest, że w tym przypadku jest mało prawdopodobne, aby można było zwrócić pieniądze, a ponadto otrzymać płatność.

Serwisy i najlepsze strony do zarabiania na tekstach

Początkujący copywriter powinien zwrócić uwagę na kilka stron:

Tekst ru

Początkowo ta strona oferowała jedynie sprawdzanie materiałów pod kątem niepowtarzalności. Dziś programiści dodali swoją wymianę zamówień. Minus dwa. Pierwszy to niezbyt duży przepływ propozycji. Druga to rygorystyczne wymagania dotyczące artykułów wystawianych na sprzedaż.

Praca Zilla

Stosunkowo nowa platforma oferująca zadania w różnych formatach. Nie ma tu zbyt wielu ofert na teksty, ale w zamian lokalni klienci oferują wysokie wynagrodzenie nawet dla początkujących.

fl.ru

Jedna z pierwszych niezależnych giełd w Runecie. Portal oferuje wakaty dla mistrzów o różnych profilach. Ilość zamówień na copywriting i przepisywanie jest tradycyjnie ogromna. Początkujący będą musieli ciężko pracować, ponieważ pierwszeństwo mają wykonawcy z oceną.

weblancer.net

Ten projekt nabiera tempa, co widać po liczbie aktywnych aplikacji. Giełda oferuje dość wysokie stawki od 1 do 40 USD za 1000 znaków, ale oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku trwa zbyt długo. Ponadto wielu użytkowników korzysta z przestarzałego i niezbyt przyjaznego dla użytkownika interfejsu.

Etxt

Najpopularniejszy tego typu projekt w Ru-space. Zaleca się zacząć od tej wymiany dla początkujących. Ceny większości zamówień wahają się od 20 do 50 złoty. na 1000 znaków. Początkujący copywriter będzie w stanie zrozumieć, czym są słowa kluczowe, terminy, specyfikacje techniczne. Ponadto możesz tutaj znaleźć stałych klientów i zamienić freelancer tekstowy w źródło regularnego dochodu.

Advego

Strona Advego odnosi się do „starych czasów”. W katalogu zamówień można znaleźć dziesiątki tematów i zdobyć tanie teksty. Platforma ma wszystko, czego potrzebujesz, aby sprawdzić materiały pod kątem unikalności, zawartości wody i spamu.

wyprzedaż tekstowa

Popularny supermarket gotowych tekstów. W interfejsie jest też linia z zamówieniami, ale najczęściej autorzy wykorzystują tę stronę do publikowania i sprzedaży gotowych materiałów. Copywriter sam ustala ceny i, w razie potrzeby, może poprosić o do 3000-4000 złoty za jedno zlecenie.

Tekst Turbo

Projekt, który rozpoczął się nie tak dawno temu i początkowo zapowiadał się obiecująco. Dziś TurboText nie może być przypisany do flagowych giełd. Zleceń jest niewiele, ale wykonawcy nie są tak aktywni, więc całkiem realistyczne jest zabieranie do pracy 1-2 tekstów dziennie.

TreśćMonster

To jest zamknięta giełda. Nie możesz po prostu wejść na stronę i zacząć zarabiać. Copywriterzy zdają trzypoziomowy test. W zamian administracja platformy oferuje ceny od 50-100 złoty. na 1000 znaków i gwarancja szybkiej wypłaty.

forumok

Usługa jest odpowiednia dla tych, którzy nie chcą godzinami siedzieć i pisać pełnoprawnego tekstu. Użytkownicy serwisu Forumok otrzymują pieniądze za aktywność w sieciach społecznościowych. Za 10-100 złoty. musisz pisać komentarze na forach, posty na Instagramie, Twitterze i VKontakte.

BeesNet

Projektu nie można nazwać pełnoprawną wymianą tekstów. Katalog ofert pracy zawiera oferty pracy w profesjonalnych studiach. Na tej stronie możesz znaleźć stałego pracodawcę i rozpocząć współpracę bezpośrednio i bez pośrednika w postaci strony internetowej lub agencji.

copylancer

Kolejna platforma z niewielką liczbą zamówień. Projekt od dawna nie był aktualizowany, ale wciąż przyciąga zwiedzających. Ceny są stosunkowo niskie, ale wciąż wyższe niż te same 20-30 złoty. na zewn.

Na pisaniu tekstów można dużo zarobić. Wszystko zależy od wytrwałości i inicjatywy autora. Możesz ograniczyć się do ofert z giełd, dotrzeć do kilku stałych klientów lub znaleźć oficjalne zatrudnienie w agencji reklamowej.

Rate article
Zarabianie w internecie